Quidditch przez wieki – ilustrowany

Quidditch przez wieki – ilustrowany powinien znaleźć się na szczycie listy priorytetów każdego zagorzałego fana tego magicznego sportu. Biorąc pod uwagę, iż J. K. Rowling – autorka światowego bestselleru wydanego w siedemdziesięciu sześciu językach – w książkach o Harrym Potterze nie miała zbyt wielu okazji, by zaprezentować czytelnikowi wszystko, co wymyśliła na potrzeby stworzenia quidditcha, ta pozycja zarówno zadowoliła fanów jak i autorkę podekscytowaną wizją rozszerzenia magicznego uniwersum o kolejne fakty, postacie oraz wydarzenia historyczne. W “Quidditchu przez wieki” nie znajdują się wyłącznie nowości ze świata sagi, ale również nawiązania do oryginału, a sam wstęp został napisany przez nikogo innego, a słynnego Albusa Dumbledore’a, co z pewnością sprawi, że serca fanów zabiją szybciej.

Ukochany świat oraz kreatywny geniusz

W tej pozycji łączy się to, co najlepsze, czyli bujne, żywe uniwersum z kolorowymi, pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez uzdolnioną Emily Gravett, mugolską ilustratorkę. Dzięki temu ponowne zanurzenie się w sportową codzienność czarodziejów to sama przyjemność, a pilne studiowanie piłek do quidditcha (przedstawionych w rozmiarach rzeczywistych) nigdy się nie nudzi. Zapoznaj się z zapiskami sławnych czarodziejów, odkryj dotąd nieznane legendy magicznego sportu oraz nazwane na ich cześć strategie oraz zagrywki, przeanalizuj artefakty, manuskrypty i almanachy, by móc zaimponować innym fanom swą rozległą wiedzą w temacie quidditcha, a przede wszystkim wybierz najbardziej przemawiającą do Ciebie magiczną drużynę, której będziesz kibicować aż po grób.

Mini-encyklopedia

Mimo swojej niepozornej objętości “Quidditch przez wieki” z wyjątkową rzetelnością skupia się na każdym możliwym aspekcie tegoż sportu. Każdy detal składa się ze sobą nawzajem w zaskakującą całość, która dodaje nowych barw uniwersum stworzonemu przez J. K. Rowling. Czytelnik odkrywa ewolucję quidditcha, ciekawostki na jego temat i różnice między krajami całego świata, a także dowiaduje się, skąd w grze wziął się aktualnie główny i najbardziej emocjonujący element gry – złoty znicz. Od historii, poprzez aspekty techniczne boiska i bramek, przepisy i zasady, aż po polską drużynę quidditcha szczycącą się jedynym w swoim rodzaju szukającym. Dlatego ta pozycja powinna trafić na półki nie tylko zagorzałych fanów serii o Harrym Potterze, ale również osób, które uwielbiają poznawać detale, dowiadywać się, jak wielką pracę autorzy muszą włożyć w kreowanie świata fantastycznego od podstaw – bo przecież quidditch to tylko jeden z setki elementów magicznego uniwersum.

Ludzie autorstwa wayhomestudio z pl.freepik.com
#Harry Potter, #J. K. Rowling, #magia, #podręcznik, #poradnik