Pamiętaj o zaproszeniach na ślub!

image post

Ślub bez gości jest możliwy, ale przecież to coś całkowicie normalnego, że para młoda chciałaby, aby w trakcie jednego z najbardziej znaczących dni swojego życia towarzyszyli im najbliżsi. Jednakże nie możemy przecież zaprosić ich na tę uroczystość telefonicznie bądź na popularnym w ostatnich latach Facebooku! Niezbędne są do tego eleganckie zaproszenia ślubne, które trzeba podesłać w odpowiednim czasie - ani zbyt wcześnie, ani zbyt późno.

Proszę także zwrócić uwagę na to, aby te zaproszenia nie były sztampowe. Niech będą trochę bardziej oryginalne niż zazwyczaj, może takie: https://zakupynaokazje.pl/zaproszenia-slubne/378-zaproszenie-eco-z-koronka-1szt.html, nic nie zaszkodzi jeżeli wydamy trochę większą kasę, ale przynajmniej będą kapitalne. Całe szczęście, że trafienie na oryginalne zaproszenia na ślub, które są pod każdym względem fantastyczne, nie stanowi większego problemu. Przecież działa całkiem sporo firm, które działają w branży ślubnej, będą w stanie przygotować nam takie zaproszenia, które są naprawdę w porządku. Czyli po prostu chodzi o to, aby nie deprecjonować znaczenia zaproszeń na ślub, są one w dalszym ciągu bardzo istotną kwestią. Ciężko się nie zgodzić z tym krótkim tekstem, chyba nikt z nim nie polemizuje?

Zaproszenia ślubne są bardzo ważne

Czasy się zmieniają, ale pewne rzeczy nigdy nie ulegają zmianom - tak się przynajmniej wydaje na ten moment. A chodzi w tym momencie oczywiście o to, że przecież zanim jeszcze weźmiemy ślub, należałoby zatroszczyć się nie tylko o ułożenie listy gości, ale także wysłanie do nich zaproszeń. Niech to będą jakieś nieco bardziej oryginalne zaproszenia, w końcu sztampa nie jest wskazana. Owszem, to tylko zaproszenia na ślub, a więc nikt nie oczekuje fajerwerków, tak czy siak najbardziej istotna jest pamięć o naszych bliskich, to, że są na tyle dla nas istotni, iż najzwyczajniej w świecie zapraszamy ich na tę uroczystość, ale jednak byłoby dobrze, gdybyśmy się postarali.

Czyli po prostu chodzi o to, aby zaproszenia na ślub były możliwie jak najbardziej oryginalne. Na całe szczęście działa całkiem sporo pracowni projektowych, które będą w stanie zaprojektować oraz wydrukować takie zaproszenia, które są naprawdę fajne. Inna kwestia to oczywiście to co będzie napisane na takim zaproszeniu, ale to już zależy od naszego podejścia, naszej inwencji twórczej. Jeżeli ktoś zatem niedługo zamierza wziąć ślub, to niech nigdy nie zapomina o docenieniu znaczenia zaproszeń!

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub?

Wszystkim osobom, które niedługo zamierzają wstąpić w związek małżeński trzeba życzyć dużo powodzenia oraz wytrwałości - nie tylko w małżeństwie, ale także oczywiście w tym wszystkim co ma związek z przygotowaniami do ślubu. Jedną z bardziej znaczących kwestii jest ułożenie listy gości, a także oczywiście rozesłanie zaproszeń. Jednakże skupmy się właśnie na zaproszeniach jako takich, a nie na poradach dotyczących układania listy gości, bo wiadoma kwestia, że to już mocno subiektywne.
Na pewno zaproszenia ślubne powinny zostać wysłane kilka miesięcy wcześniej - przyjęło się, iż trzy miesiące to taki standard. Wiadoma sprawa, niektórzy nasi goście będą musieli wziąć wolne w pracy, niektórzy pracują za granicą, a więc tym bardziej zależy im na jak najszybszym poznaniu terminu - będą mogli od razu zamówić bilety lotnicze. Czyli zaproszenia na ślub powinny zostać wysłane możliwie jak najwcześniej, aby każdy mógł na spokojnie przygotować się do tego wydarzenia. Niektórych gości oczywiście warto zaprosić osobiście, jednakże koniec końców większość zaproszeń wyślemy zapewne za pośrednictwem Poczty Polskiej bądź jednej z firm kurierskich.

Kogo zaprosić na swój ślub?

Jeżeli ktoś ma sporą rodzinę oraz wielu znajomych, a jednocześnie nie zamierza zapraszać wszystkich - to zresztą mało realne, ma kilka miesięcy przed swoim ślubem twardy orzech do zgryzienia. Wiadoma kwestia: trzeba ustalić listę gości, rozesłać zaproszenia na ślub, ale przecież z jednej strony nie można zaprosić wszystkich, z drugiej zaś, ciężko nie pojąć, że zaproszenie każdego znajomego także nie wchodzi w rachubę. Można śmiało powiedzieć, iż zaproszenie takich ludzi, z którymi utrzymujemy kontakt to najbardziej optymalna opcja.

Co jak co, ale coraz częściej młodzi ludzie dochodzą do takiego wniosku, że nie ma najmniejszego sensu zapraszać starych ciotek, z którymi nie miało się do tej pory praktycznie żadnego kontaktu. Oczywiście ułożoną listę gości warto skonsultować ze swoimi rodzicami, ich opinia jest również istotna. Znane są przypadki par, które właśnie przez to, iż nie zaprosiły kogoś na swój ślub oraz przyjęcie weselne najzwyczajniej w świecie "doprowadziły" do sporych konfliktów. Czyli trzeba zachować dużo rozwagi, nie dopuścić do waśni na tle rodzinnym. Chyba wszyscy się zgodzą, że ślub i wesele muszą być bardzo udanymi i szczęśliwymi wydarzeniami.

Co warto wiedzieć o zaproszeniach ślubnych?

Jesteś aktualnie w trakcie przygotowań do ślubu? W takim razie w żadnym razie nie powinieneś nie zwrócić większej uwagi na kwestię zaproszeń ślubnych. Jest to niesamowicie istotna kwestia, bardzo wiele zależy od tego jak podejdziemy do tego tematu. Co jak co, ale przecież od ustalenia listy gości bardzo dużo zależy - niby zdarzają się śluby bez gości, ale z całą pewnością nie chcemy takiej uroczystości. Czyli zastanówmy się bardzo dokładnie nad tym, komu warto wysłać zaproszenia na ślub, a kto - mowa o członkach rodziny oraz znajomych, raczej nie powinien dostać naszego zaproszenia, bo przecież nie możemy zaprosić dosłownie każdego.

 
Warto pamiętać o tym, że zaproszenia ślubne powinny zostać wysłane z odpowiednim wyprzedzeniem - dzięki temu każdy z zaproszonych gości będzie mógł odwołać ewentualne wyjazdy, wziąć wolne bądź kupić bilety samolotowe; jeśli ma zamiar dostać się do naszego miasta drogą lotniczą. Do tego dbajmy o to, aby wysłać swoim najbliższym takie zaproszenia na ślub, które wyglądają bardzo ładnie, nieprzeciętnie, po prostu fajnie. Takie zaproszenie to jakby nie patrzeć pamiątka, więc warto postarać się, aby to była sympatyczna pamiątka.

 

Źródło zdjęć: pixabay.com

Powrót